O nas

Podlaski Fundusz Poręczeniowy

Podlaski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. (PFP) jest spółką Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego utworzoną w 1995r. w ramach Polsko-Brytyjskiego Programu Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest najdłużej działającym regionalnym funduszem poręczeniowym w Polsce.

Zasięg działania

Zasięgiem działania obejmuje województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie i mazowieckie. W województwie podlaskim oferujemy poręczenia kredytowe, poręczenia wadialne i poręczenia należytego wykonania umowy nie tylko w stolicy województwa – Białymstoku, ale też w innych miastach naszego regionu takich jak: Suwałki, Łomża,  Augustów,  Bielsk Podlaski, Zambrów, Grajewo, Hajnówka, Sokółka, Łapy, Siemiatycze.

Dofinansowanie

W 2010 roku PFP w ramach działania 1.3 RPO otrzymał dotację w wysokości 50 mln PLN na udzielanie poręczeń do kredytów bankowych przedsiębiorcom działającym na terenie województwa podlaskiego.

Cel

Celem działania funduszu jest wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. PFP poprzez udzielanie poręczeń ułatwia firmom dostęp do transakcji bankowych.

Zarząd

W skład Zarządu Spółki wchodzą członkowie:

  • Adam Kowalczuk
  • Agnieszka Kurajew
  • Beata Orzołek
  • Jolanta Wawrzeniuk

Podlaski Fundusz Poręczeniowy otrzymał dofinansowanie z RPO WP